İndirim!

Alternatif Eğitim 8: Alternatif Eğitim Sempozyumu

 25,00  18,25

Sekizinci sayımız 18-19 Mayıs 2018 tarihinde Barış Manço Kültür Merkezinde (Kadıköy, İstanbul) Alternatif Eğitim Sempozyumun’da sunulan bildiriler ve atölye içeriklerinden oluşmaktadır.

Açıklama

Açıklama

18-19 Mayıs 2018 tarihinde Barış Manço Kültür Merkezinde (Kadıköy, İstanbul) Alternatif Eğitim Sempozyumu’nun ilkini gerçekleştirdik. Daha önce benzer çeşitli çalışmalar olmuştu, lakin biz on kuruluş ve yüksek katılımlı düzenleme ekibinin gönüllü olarak böyle bir organizasyon gerçekleştirmesi ile başlayan faaliyetimizi kast ederek ilk diyoruz. İki günlük program boyunca, bir yandan paneller bir yandan da atölyeler devam etti. Panellerde eğitim, sanat, zorunlu eğitim, sivil toplum çalışmaları ve detaylı bir şekilde alternatif okullarının özellikleri ele alındı. Soru-cevap kısmıyla da tartışmaya sunuldu. Atölyelerde ise alanına hâkim birçok arkadaşımız yoğun katılımın olduğu çalışmalar gerçekleştirdiler.

Sempozyumda pek çok sunuş ve atölye yapıldı; bunlardan bir kısmına dergimizin bu sayısında dosya konusu olarak yer veriyoruz.

Eğitime dair çareyi alternatif eğitimde arayanlar olarak sayımız azımsanmayacak ölçüde. O zaman direnmeye, eleştirmeye, emek vermeye ve paylaşmaya devam etmeliyiz. Paylaşanların sadece bir kısmını dergide muhafaza ettik, sanata, eğitime ve dönüşüme dair düşündürtmesi dileğiyle.

İyi okumalar.

Ürün Bilgileri

Ek bilgi

Boyutlar 21.5 × 15 × 2 cm

İnceleme (0)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Alternatif Eğitim 8: Alternatif Eğitim Sempozyumu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hoşunuza gidebilir…