3 AL 2 ÖDE!

Orijinal fiyat: ₺ 192,00.Şu andaki fiyat: ₺ 144,00.

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Çocuk ve Gençlik Tiyatro Oyunları
Kategoriler: , , Etiketler:

Çocuk ve Gençlik Tiyatro Oyunları

Bu kitapla ile amacımız Macar Edebiyatı’ndan özgün, sahnelenebilir eserleri Türkçe’ye kazandırmaktır. Özenle seçilen bu eserler, yönetmenlerin küçük değişiklikler yaparak okullarda sahnelenebilmesi için hazırlanmıştır. Bu renkli seçkimizde farklı konulardaki eserlere yer vermiş olmakla birlikte, eserlerin tiyatro tekniği gereklilikleri, oyuncu sayısı ya da diyaloglar ve hatta sahnelenme süresi açısından da çeşitlilik göstermesini istedik. Bilinçli olarak, içerisinde farklı nitelikler barındıran çeşitliliğe sahip olmasını tercih ettik.

Kategoriler: , , Etiketler:

Tiyatro sevgisi çocuk yaşlardan hayatımızda oluşmaya başlar. Bu eşsiz deneyimi ilk olarak eğlenceli çocuk oyunlarıyla öğrenen küçük zihinler, zamanla sahneye adımlarını atarlar ve sahne tozunu bir kere tattılar mı, artık bu sevda ömür boyu devam eder. Çocuklar ve gençler için sahnelenecek oyun bulmak nispeten zor olabiliyor, özellikle çağdaş eserler sınırlı sayılarda basılmaktadır.

Elinizdeki kitap ile amacımız Macar Edebiyatı’ndan özgün, sahnelenebilir eserleri Türkçe’ye kazandırmaktır. Özenle seçilen bu eserler, yönetmenlerin küçük değişiklikler yaparak okullarda sahnelenebilmesi için hazırlanmıştır. Bu renkli seçkimizde farklı konulardaki eserlere yer vermiş olmakla birlikte, eserlerin tiyatro tekniği gereklilikleri, oyuncu sayısı ya da diyaloglar ve hatta sahnelenme süresi açısından da çeşitlilik göstermesini istedik. Bilinçli olarak, içerisinde farklı nitelikler barındıran çeşitliliğe sahip olmasını tercih ettik.

Elinizdeki kitapta sadece sahnelenebilmesi bakımından değil, aynı zamanda eserin edebi değerinin, çevirinin ve kültürel farkların ötesinde, evrensel nitelikte ve anlamlı kalabileceğini düşündüğümüz, son 25 yılın başarılı tiyatro örnekleri yer alıyor. Geçen çeyrek asırda, başarısı defalarca kanıtlanmış eserlerin yanında, ilk baskısı yapılacak eserleri de kitaba aldık. Bu iki farklı tercihe yer verilmesindeki ortak nokta, tüm eserlerin başarıyla sergilenmiş olmasıdır.

Hedeflediğimiz planlarımızın arasında yer alan yeni ve çağdaş eserlerle buluşmamız hem Türkiye’deki çocuklar ve onlarla çalışan yetişkin tiyatrocular için hem de Macaristan’da bu eserlerin sahneye konmasında görev alan ve kendi ülkelerinin sahnelerini başarıyla dolduran çocuklar için keyifli ve özgün bir derleme olacaktır.

Ek bilgi

Ağırlık0,120 kg
Boyutlar13,5 × 21 cm
KategoriEdebiyat
YazarAttila Várhidi, Éva Kovács, Mihály Fodor, Ervin Németh, Tibor Kis, Jenö Petkó, Jenő Petkó, Zoltán Tóth, Miklós Szabó, Mariann Ungár
Sayfa Sayısı232
Yıl2019
ISBN978-975-2498-67-9

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0