İndirim!

 96,00  58,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle

Ivan Illich Kitaplığı

“Ivan Illich Kitaplığı”nı beğeninize sunuyoruz.

Ivan Illich Kitaplığında dört kitap yer alıyor.

Geçmişin Aynasında, bu kitabında Illich geçmişin ya da tarihin aynasında 12. yüzyıla kadar uzanır. Hayal gücü, algı, kavramlar ve imgelem ile ilgilenir. Bu okumalarını, çağdaş okuyucuya rapor verecekmiş gibi güncelleştirir ve sosyal hayatımızı saran hatta boğan meselelere ayna tutar. Bu olağanüstü yeteneği sayesinde, metin asla sıkıcı olmaz ve okura yabancılaşmaz.

ABC Aklın Modernleşmesi, metin üzerine Barry Sanders ve Ivan Illich'in inşa ettiği bir eserdir. Metnin dönüşümü, alfabenin ortaya çıkmasıyla, sözlü kültürden yazıya geçişle, hafızanın yerini unutuşun almasıyla, yazıdaki kelimelerin arasına boşluk konmaya başlamasıyla, ardından yazının sessizce tefekkür edilmesi ve nihayet yazının benliği kurgulamasıyla ve kurgunun / yalanın edebiyatı değiştirmesiyle bugün yaşanan elektronik çağa dönüşümüdür.

Ivan Illich İle Söyleşiler, David Cayley'in Ivan Illich ile yapılan on mülakatından oluşuyor. Her biri David Cayley'in Illich’in sırasıyla kitaplarını tartışma niyeti ile başlayıp, onun götürdüğü yepyeni görüşlerle noktalanıyor.

Gölge İş, gölge ekonominin yükselişine odaklanıyor. "Bu terimi parasallaştırılmış sektöre dahil olmayan, ama sanayi öncesi toplumlarda da rastlanmayan bazı faaliyetler hakkında konuşmak için icat ettim" diyor Ivan Illich.

Ivan Illich Kitaplığının hepimize okurken ilham vermesini diliyoruz.

Ek bilgi

Ağırlık 0.9 kg
Boyutlar 21 × 14 × 4 cm
Kategori Eğitim, Ekoloji

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ivan Illich Kitaplığı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş