Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı: Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler

 34,00

Dr. Yakup Ayaydın’ın editörlüğünde hazırlanan “Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler”, 21. Yüzyılda çocukların becerilerini dijitalleştirme yolunda eğitimcilere önemli ipuçları veriyor. Birbirinden değerli eğitimcinin katkı sunduğu bu kitap, kısa filmden teknoloji destekli zihin haritalarına, sanal gerçeklikten sosyal medya okuryazarlığına değin çağımızın önemli kavram ve araçlarını eğitim süreçlerine entegre etmeyi amaçlıyor. Böylece kitabı okuyan eğitimcinin uzaktan eğitime alternatifler oluşturmasına yardımcı oluyor.

Yazılarıyla Katkıda Bulunanlar: Selçuk Hünerli, Sevda Küçük, Özcan Erkan Akgün, Gonca Kızılkaya Cumaoğlu, Alpay Aksin, Sezer Köse Biber, Veysel Coşkun, Duygu Mutlu Bayraktar, Fidan Bayraktutan, Turgay Atasoy.

Açıklama

Açıklama

Dünyayı sarsan pandeminin neden olduğu zorlu koşullarda eğitimde teknoloji ve dijitalleşmenin değeri bir kez daha ortaya çıktı. COVID-19 felaketi hem okullarımızın hem de öğretmenlerimizin dijital okuryazarlığının ne kadar gelişkin olduğunu sorgulamamıza yol açtı. Uzaktan eğitim “yeni normalimiz” haline geldi. Elbette eğitimin her alanının hızla geliştiği bir dönemde çocukların bilişsel zekâsını geliştirmeye odaklanan sosyal bilimlerin bu vaziyete kayıtsız kalması beklenemez.

Dr. Yakup Ayaydın’ın editörlüğünde hazırlanan “Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler” isimli bu kitap, 21. Yüzyılda çocukların becerilerini dijitalleştirme yolunda eğitimcilere önemli ipuçları veriyor. Birbirinden değerli eğitimcinin katkı sunduğu bu kitap, kısa filmden teknoloji destekli zihin haritalarına, sanal gerçeklikten sosyal medya okuryazarlığına değin çağımızın önemli kavram ve araçlarını eğitim süreçlerine entegre etmeyi amaçlıyor. Böylece kitabı okuyan eğitimcinin uzaktan eğitime alternatifler oluşturmasına yardımcı oluyor.

Yazılarıyla Katkıda Bulunanlar: Selçuk Hünerli, Sevda Küçük, Özcan Erkan Akgün, Gonca Kızılkaya Cumaoğlu, Alpay Aksin, Sezer Köse Biber, Veysel Coşkun, Duygu Mutlu Bayraktar, Fidan Bayraktutan, Turgay Atasoy.

İncelemek için tıklayınız.

Ürün Bilgileri

Ek bilgi

Ağırlık 0.278 kg
Boyutlar 13.5 × 21.0 cm
Yazar

Yakup Ayaydın

Sayfa Sayısı

216

Yıl

2020

ISBN

978-605-7764-42-3

İnceleme (0)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı: Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hoşunuza gidebilir…