3 AL 2 ÖDE!

Orijinal fiyat: ₺ 66,00.Şu andaki fiyat: ₺ 50,00.

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Kategoriler: , Etiketler:

Us Atölyesi 23. Sayı

Kategoriler: , Etiketler:

Us Atölyesi Dergisi'nin yeni bir sayısını elinizde tutuyorsunuz. Dergimiz ya da atölyemizle tanışanlar neden daha sık yayın yapmadığımızı soruyorlar. İnanın, ne atölyeyi sürdürmek ne de dergiyi yayınlamak kolay bir iş değil. Tekil kişilerin atölyeler düzenlemesi, yayınlar yapması ve sürdürmesi olanaklı ve sıkça rastladığımız bir olgu. Oysa bir atölye ya da yayını bir kişinin tekelinden çıkarıp, kişiler değişse de devam ettirmek yani kurumsallaştırmak çok zor. Bayrağı yeniden devralacak, sıralı gönüllülük sistemini kurmayı ve bunu sürdürülebilir yapmayı gerektiriyor.

Felsefe, bilinçli olarak eğitim sisteminin dışına itildi. Biz ve bizim gibi etkinlikler ile şimdi, sivil alanda yaşatılmaya, yapılmaya devam ediyor. Kesinlikle üniversitelerde felsefe bölümlerinin olması önemlidir. Ancak öğrenciler dışında felsefe etkinliği nasıl sürecek? Bunun yolu sivil alanda yeni kapılar açılmasından geçer.

Düşünce özgürlüğü önemli ve olmazsa olmaz bir yaşantı durumu. Ama özgür düşünce ile süslenmezse neye yarar? Felsefe yapmak da felsefe tarihini ezberlemekten öteye geçip, düşünce üretmeye yaramazsa neye yarar ki? Sivil alandaki çalışmalar bu nedenle çok önemlidir.

Bu çalışmalara katılarak bize umut veren, konuşmacı olarak çok değerli katkılar sunan bütün dostlarımıza teşekkür ederiz.

Ek bilgi

KategoriFelsefe
Sayfa Sayısı96
Yıl2015

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0