İndirim!

Yaşam Bağları – Otizm Yelpazesini Dış Dünyaya Açan Kanallar : Hayvanlar

(1 müşteri yorumu)

 24,00  18,00

Elinizdeki kitap Gümüşlük’te başlayan bir arkadaşlığın hikâyesidir. Tanışmaları belki bir rastlantıydı, belki değil. Ama zaman içinde aralarında kurulan ilişki, bir yaşam bağına dönüştü.

Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Açıklama

Elinizdeki kitap Gümüşlük’te başlayan bir arkadaşlığın hikâyesidir. Tanışmaları belki bir rastlantıydı, belki değil. Ama zaman içinde aralarında kurulan ilişki, bir yaşam bağına dönüştü.

Sirklere kapatılan, sokaklarda şiddet gören, varlığı insanoğlunun hizmetine ve damağına hitap etmekle sınırlı, adeta birer makina gibi algılanan hayvanlar, bu kitabı okuduktan sonra sizin için çok başka anlamlar ifade edecek. Sensy buna vesile olursa, emin olun varlığı taçlanacak.

Bir köpeğin bilgeliğini anlatıyor bu kitap; sezgilerini, sevgisini, dostluğunu, kendisini topluma kapatmış, duygularını gösteremeyen çocuklarla kurduğu ilişkisini, onları tedavi ederken gösterdiği yeteneği ve tüm bunları hayranlıkla gözleyen bakıcısını.

Yeryüzü binlerce imkân sunuyor, onu dinleyen kulaklara. Otizmli çocukların aileleri bunu yüreklerinde duyuyorlar; Hayat bir mucizedir. Bir bakış, bir algılayış ve dahası.

Sensy’nin elinden tuttuğu her bir çocuğun gösterdiği gelişme kitabın sayfalarında hayat bulurken, gözyaşlarına hâkim olamayan okuyucu, eminiz ki dönüp kendi dünyasına da çok farklı bir açıyla bakacak.

Ürün Bilgileri

Ek bilgi

Kategori

Eğitim Serisi

Yazar

Ruhane Koşar

Sayfa Sayısı

160

Yıl

2016

ISBN

978-605-5895-75-4

Yorumlar (1)

Yaşam Bağları – Otizm Yelpazesini Dış Dünyaya Açan Kanallar : Hayvanlar için 1 inceleme

  1. Bilgi

    Türkiye’de yayınlanmış otizm kitapları içinde yaklaşım itibariyle en güvenilir kitap. Tüm otizm ebeveylerinin okumalarını isterim.
    Kitabın ilk 94 sayfasını atlayabilirsiniz; ilginç ama kitabın sonraki 70 sayfasından bağımsız uzunca bir girizgah. Öylesine uzun ki, kitabı aslında kendinden uzaklaştırmış. Ben bu kısmı hızlıca geçip en sevdiğim kısma geldim. Otistik bireylere ulaşmada köpekle terapinin kurduğu köprüyü çok güzel anlatıyor yazar. Bunu anlatırken de aslında otizmi, anlatıyor. Otizme yaklaşımın nasıl olması gerektiği, eğitimde doğru yaklaşımın önemini çok güzel anlatıyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yeniinsan-ekolojizm-book-and-bitki-zekasi-book

Kitaplarımızı Sitemizden %25 İndirimli Olarak Satın Alabilirsiniz.

Tüm ürünlerde kargo ücretsiz ve online ödeme imkanı

Başarıyla Kaydoldunuz!