İndirim!

Yeşil Politika

 24,00  18,00

Kitap, yerel düşünüp küresel hareket eden, koyduğu yeni ve şenlikli yapısı ile rengarenk ve çoğulcu politikalar üreten yeşil politikanın dinamiklerini bir bir analiz ediyor.

Yeşil Politika’yı e-kitap olarak incelemek için tıklayınız.

Açıklama

Açıklama

Yeşil politika sadece çevre meseleleriyle mi ilgilenir ?

Yola bu soruyla koyulan Derek Wall, dünya tarihi için yeni sayılabilecek yeşil politikayı, derinlemesine bir analize tabii tutuyor. Tarihsel bir perspektif ile yeşil hareketi inceleyen Derek Wall, vakalar ve örnekler ile zenginleştirdiği kitabını yazarken aynı zamanda sade bir dil kullanıyor.

Kitap, yerel düşünüp küresel hareket eden, koyduğu yeni ve şenlikli yapısı ile rengarenk ve çoğulcu politikalar üreten yeşil politikanın dinamiklerini bir bir analiz ediyor.

Yeşil Politika’nın nasıl geliştiğini, hangi dinamiklerden ve tartışmalardan beslendiğini analiz eden Derek Wall, aynı zamanda Yeşiller’in kendi içindeki tartışmalı konulara da ayna tutuyor.

Bunların yanı sıra, Türkiye’de de ekolojistlerin gündeminden hiç inmeyen Yeşiller ve Sol ilişkisini tartışmaya açıyor, dünya deneyimlerinden örnekler veriyor.

Bu kitabın Türkiye’deki yeşil politika tartışmalarını besleyeceğine yürekten inanıyoruz. Böyle değerli bir kitabı Türkçe’ye kazandırdığımız için mutluyuz.

Kitabın Türkçe’ye kazandırılması için özel çaba sarf eden ve büyük destek veren Derek Wall’a da bu vesile ile teşekkür ederiz.

Ürün Bilgileri

Ek bilgi

Kategori

Yeşil Politika Serisi

Yazar

Derek Wall

Sayfa Sayısı

144

Yıl

2013

ISBN

978-605-5895-42-6

İnceleme (0)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Yeşil Politika” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hoşunuza gidebilir…