3 AL 2 ÖDE!

 180,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Mission Cheese

Zaman-Mekân Kavramlar ve Deneyimler

“Bu kitabın ortaya çıkışı yaklaşık on beş yıllık bir stüdyo deneyimini matbulaştırma arzusuna dayanıyor. Kuruluşundan bugüne başta Murat Uluğ ve Elif Yeşim Özgen Kösten olmak üzere çok sayıda ismin katkı koyduğu KOÜ Mimari Tasarıma Giriş Stüdyosu; mimarlığa ilişkin temel ve güncel kavramların  masaya yatırılarak tasarım yoluyla yeniden üretildiği bir deney ortamı sunuyor. Elinizdeki kitap da yıllara yayılmış söz konusu deney[im]lerin başka deneyimlerle temas ederek tartışmaya açılmasını hedefliyor.

Tasarım stüdyosunun genlerinde olan karşılaşma ortamını kendinde yeniden inşa etmeyi hedefleyen kitabın içeriğini ise stüdyonun strüktürünü biçimlendiren majör kavramlara verilen yanıtlar oluşturuyor. Kuşkusuz, matbulaşmak dışarıya açılmak anlamına geliyor. Bu doğrultuda stüdyoya zaman içerisinde katkı koymuş isimlerden –içeriden- metinlerle, stüdyoya doğrudan teması olmayan isimlerden –dışarıdan- metinler birleşiyor. Böylece kitap, stüdyo ortamına benzer şekilde bünyesinde itirazı, eleştiriyi ve çelişkiyi barındıran çok sesli bir metinler topluluğuna dönüşüyor.”

Ek bilgi

Ağırlık150 gr.
Boyutlar16x23,5 cm
KategoriAraştırma-İnceleme
YazarlarBurak Altınışık, Kenan Güvenç, Ayşen Ciravoğlu, Ömür Kararmaz, Özlem Akyol, Erdem Ceylan, Murat Çetin, Nevzat Sayın, Elif Yeşim Özgen Kösten, Pınar Keçebaş, Ufuk Doğrusöz, İhsan Bilgin, Seda Kaplan Çinçin, Hüseyin Yanar, Eylem Pala Uluğ, Tayfun Serttaş, Tuna Kiremitçi
EditörlerElif Yeşim Özgen Kösten, Emre Demirtaş, Seda Kaplan Çinçin
Sayfa Sayısı352
Yıl2023
ISBN978-625-6459-41-0

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0