Emeği Geçenler

Akif Pamuk

Yayınevinin tarih ve eğitim serilerinin editörlüğünü üstleniyor. Yüzüncü Yılında II. Meşrutiyet ve Savaşın ve Göçün Çocukları: Geçmişin Sesinden Arnavutköy isimli sözlü tarih çalışmalarını yayına hazırladı, Kimlik ve Tarih: Kimliğin İnşasında Tarihin Kullanımı başlıklı kitabı kaleme aldı. 2004 yılından itibaren Us Atölyesi Felsefe Grubu üyesi; 2009 yılından itibaren Yeryüzü Derneği kurucu üyesi ve gönüllüsüdür. Marmara Üniversitesinde öğretim üyesidir.

Nurcan Yılmaz

Elinin bir değmesiyle yapılan iş güzelleşir. Okur maillerini ve yazar dosyalarını ilk o görür. Bir kahkaha atar, bütün gerilim tatlıya bağlanır. Nurcan olmazsa, Yeni İnsan olmaz. Ziyaret etmek isterseniz, Türk kahvesi ve bitter çikolata seviyor. 🙂

Aytaç Timur

Yayınevinin genel yayın yönetmenidir. Yayınevinde ekoloji ve edebiyat serilerinin editörlüğünü yapıyor. Bize başvuran yeni yazarlar, çevirmenler, tasarımcılar ilk önce Aytaç ile tanışırlar. Uzun yıllar sürecek yazar-yayıncı yol arkadaşlığı böyle başlar. İlk önceleri Yaşam Radyo’da program yapıyordu, 2017’den beri Açık Radyo’da Dünyayı Okumak isimli programı hazırlıyor ve sunuyor.

Nisa Biçer

Yeni İnsan’da editör olarak görev alıyor. Editörlüğün ne kadar sabır ve emek gerektirdiğini biliyor. Yaşanılan her zorluğa rağmen bir kitabın doğma serüvenine şahit olmaktan büyük haz duyuyor. Kitaplarla geçirdiği her bir saniyenin kendini bulma yolculuğundaki en kıymetli vakitler olduğuna inanıyor. İstanbul’un bilmediği yerlerini keşfetmekten ve yeni şeyler denemekten keyif alıyor.

Bircan Zorlu

İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra Yeni İnsan’a dâhil oldu. Satış ekibinde yer alan Bircan, yazarlarımızla kurduğumuz iyi ilişkilerin sürdürülmesini ve söyleşi, lansman, imza günleri gibi etkinliklerin organize sürecinin yürütülmesini sağlıyor.

 

Hüseyin Varış

Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Kamu ve özel sektörde bilgisayar sistemleriyle ilgili görevlerde bulundu, yöneticilik yaptı. Emekli olduktan sonra da çeşitli işlerde çalıştı. Ekoloji, çevre, tasarım, grafik, doğal gıda alanlarında etkinliklerde bulundu. Yeni İnsan ile uzun süredir ilişkisi var. Dönem dönem evden çalışarak katkıda bulundu. Hâlen kitaplarımızın dizgisini ve kapak tasarımını yapıyor.

Ayla Tokmak

Kendisini feminist ve yeşil olarak tanımlıyor. Uzun süredir ‘hak savunucusu’ olarak sokaklarda. Yıllarca kumaş tozu ve makina sesleriyle ürün üretirken, kumaşa ruh katmaya çalışırken pandemiyle birlikte kendisini bir anda kitapların arasında buldu. Yayın politikalarını beğendiği ve ilgiyle takip ettiği Yeni İnsan’ın kitaplarını okur ile buluşturanlardan biri oldu. Ayla sayesinde idari işler su gibi akıp gidiyor ve düşünmek için daha fazla zaman kalıyor.

Aliye Düzgün Çadırcı

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklam bölümünden mezun oldu.Yeryüzü Derneği gönüllüsü iken Yeni İnsan’la tanıştı ve okumayı çok sevdiği kitapların arasında buldu kendini. Yazarlarımızla kurduğumuz  ilişkilerin sürdürülmesini ve yeni çıkan kitaplarımızın okura ulaşmasındaki tanıtım faaliyetlerini, söyleşi, lansman, imza günleri gibi etkinliklerin organize sürecinin yürütülmesini sağlıyor. Doğada zaman geçirmeyi ve ağaçlara sarılmayı seviyor.

Tuba Aydın

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi. Çocuk kitaplarına olan ilgisi nedeniyle çizerlik alanında kendisini geliştiriyor ve burada da tasarım ekibimize destek sağlıyor.

Sepetinizi böyle bırakmıyordunuz, değil mi?

Alışveriş sepetinizi daha sonra saklamak için aşağıya bilgilerinizi girin. Ve kim bilir belki size tatlı bir indirim kodu bile göndeririz :)

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0