Emeği Geçenler

Adsiz tasarim 16

Ayşe Özden

Yayınevinin uluslararası ilişkileri ondan sorulur. Üniversitede Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okumuş olması boşuna değil. Ofiste Ayşe’nin olduğunu tak tak tak, hızlı mı hızlı klavye sesinden anlarsınız. Sürekli e-postalar yazar. Hâliyle en hızlı yanıtları da o verir. Çaysız ve kahvaltısız güne başlayamaz.

nurcan yilmaz

Nurcan Yılmaz

Elinin bir değmesiyle yapılan iş güzelleşir. Okur maillerini ve yazar dosyalarını ilk o görür. Bir kahkaha atar, bütün gerilim tatlıya bağlanır. Nurcan olmazsa, Yeni İnsan olmaz. Ziyaret etmek isterseniz, Türk kahvesi ve bitter çikolata seviyor. 🙂

aytac timur

Aytaç Timur

Yayınevinin genel yayın yönetmenidir. Yayınevinde ekoloji ve edebiyat serilerinin editörlüğünü yapıyor. Bize başvuran yeni yazarlar, çevirmenler, tasarımcılar ilk önce Aytaç ile tanışırlar. Uzun yıllar sürecek yazar-yayıncı yol arkadaşlığı böyle başlar. İlk önceleri Yaşam Radyo’da program yapıyordu, 2017’den beri Açık Radyo’da Dünyayı Okumak isimli programı hazırlıyor ve sunuyor.

Untitled design19

Aliye Düzgün Çadırcı

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklam bölümünden mezun oldu.Yeryüzü Derneği gönüllüsü iken Yeni İnsan’la tanıştı ve okumayı çok sevdiği kitapların arasında buldu kendini. Yazarlarımızla kurduğumuz  ilişkilerin sürdürülmesini ve yeni çıkan kitaplarımızın okura ulaşmasındaki tanıtım faaliyetlerini, söyleşi, lansman, imza günleri gibi etkinliklerin organize sürecinin yürütülmesini sağlıyor. Doğada zaman geçirmeyi ve ağaçlara sarılmayı seviyor.

huseyin varis

Hüseyin Varış

Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Kamu ve özel sektörde bilgisayar sistemleriyle ilgili görevlerde bulundu, yöneticilik yaptı. Emekli olduktan sonra da çeşitli işlerde çalıştı. Ekoloji, çevre, tasarım, grafik, doğal gıda alanlarında etkinliklerde bulundu. Yeni İnsan ile uzun süredir ilişkisi var. Dönem dönem evden çalışarak katkıda bulundu. Hâlen kitaplarımızın dizgisini ve kapak tasarımını yapıyor.
ayla tokmak

Ayla Tokmak

Kendisini feminist ve yeşil olarak tanımlıyor. Uzun süredir ‘hak savunucusu’ olarak sokaklarda. Yıllarca kumaş tozu ve makina sesleriyle ürün üretirken, kumaşa ruh katmaya çalışırken pandemiyle birlikte kendisini bir anda kitapların arasında buldu. Yayın politikalarını beğendiği ve ilgiyle takip ettiği Yeni İnsan’ın kitaplarını okur ile buluşturanlardan biri oldu. Ayla sayesinde idari işler su gibi akıp gidiyor ve düşünmek için daha fazla zaman kalıyor.

Adsiz tasarim

Tuba Aydın

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunu. Çocuk kitaplarına olan ilgisi nedeniyle çizerlik alanında kendisini geliştiriyor ve burada da tasarım ve web sitesi ekibimize destek sağlıyor.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0