Hakkımızda

2007 yılı içinde yayın hayatına atılan yayınevimiz, bütün dünya için bir yıkım haline dönüşen ekolojik felaketlerin; felsefi, siyasi, kültürel nedenlerini irdelemek, bunların tarihsel köklerini ve eğitimle ilgili bağlarını açığa çıkarmak için bir ayna görevi yapmayı hedeflemektedir.

Yeni bir yüzyılın ilk çeyreğindeyiz ve insanlık yeni düşüncelere adım atmakta. Olan biten bu değişime, ancak eski ezberlerimizi bozarak, yeni düşüncelere zihnimizi açarak giriş yapabiliriz.

İnsanlık, doğayla ilişkisini sorgulamak zorunda. Ya yeni bir birliktelik kuracak ya da devam etmekte olan ve kimin kazanacağı çok açık savaşa devam edecek. Bu yol ayrımında; farklı yayınlarla, okuyucuyla kurulacak yeni tarz birlikteliklerle Türkiye yayın hayatına yeni bir renk katmak niyetindeyiz.

Yayınevimiz 2015 senesinden itibaren uluslararası yayınevi statüsünü kazanmıştır. Emeği geçen bütün yazarlarımıza teşekkür ederiz.

Üç adet süreli dergimizle yolumuza devam ediyoruz. Felsefe alanında Us Atölyesi Felsefe Dergisi (hakemli dergi), ekoloji alanında Üç Ekoloji, eğitim alanında Alternatif Eğitim Dergisi (hakemli dergi) yayınlanmaktadır. Her türlü yazınızı gönderip yeni sayılarımızda yer alabilirsiniz.

Yeni İnsan Ailesi

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş