3 AL 2 ÖDE!

 90,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Kategoriler: , , Etiketler:

Antroposen ve Yeni İnsan

Kategoriler: , , Etiketler:

Bu kitabı Antroposen konusunu toplumsallaştırma yolunda mütevazı bir adım olarak okuyabilirsiniz. Elbette politik bir duruşu var buradaki yazıların. Salt bir betimleme veya kavram tanıtımı değil. Amaç buradaki yazılar aracılığıyla ani ekosistem değişimi ve onun yarattığı insanlık krizi hakkında okuru bilgilendirmek. Şikayeti, hüznü ve kıyametçiliği terk edip mücadelenin içinde olmanın önümüzdeki tek doğru patika olduğunu savunmak.

Bu nedenle Cerattepe'den Kaz Dağları'na, Akbelen'den Kuzey Ormanları'na ekoloji ve yaşam mücadeleleri Antroposen'in başkaldırı tarzı olmuştur artık. İrrasyonel bir biçimde büyümeye odaklı vahşi ve talancı kapitalist düzenin karşısına dikilen rasyonalite budur.

Bu çağın isyanı adaleti önceler, holistik düşünür, ontolojik alanda bir sıçrayış yaşamıştır; insan olan ve olmayanları birbiriyle ilişkileri içinden ve hiyerarşik olmayan bir zeminden kavrar. Toplumsal alanda unutulmuş örgütlülüğü yeniden keşfeder. Türlerarası dayanışmanın ve birbirinden güç almanın çağını inşa etmektir hedef. Yanımıza sadece sınıfsal olarak ezilenleri değil, şirket-devlet gericiliği karşısında ezilmeleri bakımından kardeş olan tüm canlıları ve grupları katmaktır mesele.

Günbegün maruz bırakıldığımız orantısız Golyat kötülüğünün karşısında durabilecek güçte bir Davut sadece özgeci ve tüm varlıkları kucaklayan bir ortak iradeden türeyebilir.

Ek bilgi

KategoriEkoloji
Boyutlar13.5 x 21 cm
YazarÇiler Çilingiroğlu
Sayfa Sayısı96
Yıl2023
ISBN978-625-6813-06-9

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0