3 AL 2 ÖDE!

Orijinal fiyat: ₺ 369,00.Şu andaki fiyat: ₺ 276,75.

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Bütüncül Eğitim
Kategoriler: , Etiketler:

Bütüncül Eğitim

Kategoriler: , Etiketler:

Çocuklar ve yetişkinler, kendi içlerinde çoğu zaman kullanmadıkları, muazzam bir potansiyele sahiptir. Fırsatlar ve krizlerle dolu bu yüzyılda, çocuklara eğitim hayatlarında eşlik etmek için onların fiziksel, duyusal, bilişsel, sosyal ve içsel gelişimini etkileyen tüm faktörleri, tutarlı ve incelikli bir şekilde düşünmemiz gerekir.

Bütüncül eğitim, çocuğun tüm bu yönlerini birleştiren bir yaklaşımdır. Evrenseldir, tüm kültürlere uygulanabilir. Dahası çocukların kişiliklerine ve ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir.

Bütüncül eğitimin amaçları; sağlıklı, güçlü, esnek, çevik ve dayanıklı bir beden ile keskin duyular geliştirmektir. Samimiyet, cesaret, merhamet, ölçülülük, iş birliği ve bilgelik gibi temel insani değerleri yeşertmektir. Her çocuğu, benzersiz niteliklere sahip, eşsiz bir insan yapan şeyleri keşfetmektir. Dürüstlük ve ahlakın yanı sıra, estetik bir algı edinmektir.

Fabrice Dini uzun yıllar bütüncül eğitim, yoga ve bilinçli farkındalık üzerine çalıştı. İsviçre'de ve Hindistan'da çeşitli okullar kurdu. Bu okullarda dersler vermeye devam ediyor. Ayrıca pek çok okulun açılmasına fikirleriyle ilham veriyor.

Eğer öğretmenseniz bu kitap size ideal bir arkadaş olacak. Eğer ebeveynseniz bu kitapta, ailenize neşe ve derin tatmin kaynağı katacak yeni yaklaşım ve araçlar bulacaksınız. Pedagog ya da psikolog iseniz 500'den fazla uygulama bulacaksınız. Eğer öğrenciyseniz kendi kendine bilgi edinmek için kendi hızınıza ve yeteneklerinize göre öğrenme araçlarını keşfetme fırsatını yakalayacaksınız.

Bütüncül eğitim ile geleceği şekillendiren bir kaynağa erişip bulunduğunuz çevreyi olumlu yönde dönüştüreceksiniz.

Ek bilgi

Ağırlık0,356 kg
Boyutlar13,5 × 21 cm
KategoriEğitim
YazarFabrice Dini
ÇevirenSurya Eylem Eyigürbüz
Sayfa Sayısı448
Yıl2022
ISBN978-625-7537-74-2

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0