3 AL 2 ÖDE!

 88,50

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Mission Cheese
Kategoriler: , ,

Greta Devlere Karşı

Kategoriler: , ,

Greta, iklim krizine karşı bir türlü yeterli tepkiyi göstermeyen kendi hükümetini protesto etmek için yola çıktığında okul arkadaşları ve yakın çevresi dışında pek kimsenin tanımadığı küçük bir kız çocuğuydu.

Bu çabayla geçen 5 yılda ise çok şey değişti: Greta artık 20 yaşına basmış, dünyanın dört bir yanındaki protestolara ve toplantılara artık yalnız katılmayan bir genç. 2018 yılında İsveç Parlamentosu’nun önünde, küçücük bir karton dövizle protestosuna başladığından bu yana, dünyanın dört bir yanından milyonlarca genç ve vicdanlı insan yola koyuldu. Greta’nın verdiği ilham, iklim krizi konusundaki hareketlerin büyümesinde çok önemli bir rol oynadı.

Bu kitap, Greta’nın verdiği ilhamla yazıldı. Oturup bir solukta oturup okuyacağınız; resimlerini ise uzun uzun inceleyeceğiniz bu kitabın ismi ipucunu veriyor aslında. “Greta Devlere Karşı”, aynı masallardaki gibi. Kitabı okuyup bitirdiğinizde göreceksiniz; aslında bu işten devler de memnun değil; cesaretli ve açık sözlü bir yüreğin değişimine onlar da dahil olabilir...

Greta’nın hikâyesinde de gördüğümüz gibi unutmamamız gerekiyor ki “Hiç kimse bir fark yaratmak için küçük değildir.” O yüzden gelin kimseyi beklemeyelim, hayal ettiğimiz değişimin kendisi olalım.

Kıvılcım Pınar Kocabıyık -Yuvam Dünya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Ek bilgi

Ağırlık50 gr.
Boyutlar23,5x27,5cm
KategoriFide (Çocuk)
YazarZoë Tucker
ÇevirenNil Karaibrahimgil
Sayfa Sayısı36
Yıl2023
ISBN978-625-8309-85-0

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0