44,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Karıncalar

Karıncalar

Güney Kore’de hazırlanan ve çizimleri usta bir ressamdan çıkan elinizdeki kitap, çocuklar bu göz alıcı küçük hayvanın dünyasını tanısınlar diye dilimize çevrildi. Nasıl yaşarlar, neden bu kadar çalışkanlar, aralarındaki görev dağılımı nedir ve daha pek çok sorunun cevabı bir araya toplandı.

Karıncalar dünyanın en çalışkan hayvanlarıdır. Büyüleyici bir şekilde topluluk halinde ve müthiş bir uyum içinde yaşarlar. Kolonileri aynı yuvayı paylaşır. Yaz aylarında her yere yayılır ve bizler karıncayı incitmekten imtina ederiz.

Güney Kore’de hazırlanan ve çizimleri usta bir ressama ait olan bu kitap, çocuklar bu göz alıcı küçük hayvanın dünyasını tanısınlar diye dilimize çevrildi. Nasıl yaşarlar, neden bu kadar çalışkanlar, aralarındaki görev dağılımı nedir ve daha pek çok sorunun cevabı bu kitapta bir araya toplandı.

Merak duygusu çocuklarda elindeki öğrenmeye dair en önemli duygudur. Onu ne kadar çok tatmin ederlerse, kendi geleceklerine dair hayallerini gerçekleştirme ihtimalleri o kadar artar. Hayvanlarla ilgili kitapların, yeni bağlar kurmak, empati yeteneğini geliştirmek ve doğaya saygı duymak gibi olumlu yan etkileri vardır.

Çocukların yakınlarıyla birlikte okuyacakları, içinde gözlem ve uygulamaların bulunduğu Karıncalar kitabının birlikte okumak ve dışarı çıkıp, birlikte gözlem yapmak için ideal bir kitap olduğunu düşünüyoruz.

Ek bilgi

Ağırlık 0.164 kg
Boyutlar 18.5 × 25.5 cm
Kategori Fide (Çocuk)
Yazar Jae Chun Choe
Resimleyen Eun-Ok Kang
Çeviren Şebnem Taylak
Sayfa Sayısı 72
Yıl 2021
ISBN 978-975-2498-98-3

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Karıncalar” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş