3 AL 2 ÖDE!

 66,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Mete
Kategoriler: ,

Mete

Kategoriler: ,

68 kuşağının dünyayı sarsan devrimci, hayalperest, tutkulu gençleri, kendilerinden sonraki kuşaklara; 78’lere, 80’lere, 90’lara ve sonra Gezi’ye kadar kişilikleri ve duruşları ile hep örnek oldular, ilham verdiler. Bu kitap, masalsı, gerçek kahramanı “Mete” üzerinden 68 kuşağının efsanevi genç kahramanlarını; dostlukları, devrimci tutkuları, yurtseverlikleri, cesaretleri ve adanmışlıkları ile okurun gözünde yeniden canlandıracaktır.

Prof. Dr. Semih Çelenk

 

Ölüme giderken “Hadi Eyvallah!” diyebilmek için tarih bilinci, toplumsal mücadele içinde olmak, onur, cesaret, direnme, mücadele, dürüstlük, sevgi, ahlak gerekir. 68 kuşağında bunların hepsi vardı. “Tam Bağımsız Türkiye!” dediler, “Emperyalizme Hayır!” dediler ve bu uğurda yaşamlarını çekinmeden ödünsüz verdiler. Kitap, “Hadi Eyvallah!” diyebilen devrimci gençleri ve yaşadıkları dönemi tanıklarıyla anlatıyor.

Turhan Feyizoğlu

 

2013 yılında Bayraklı Belediyesi için çalıştığım “Üç Fidan” anıtının finalinde portrelere son dokunuşları, Deniz’i, Yusuf’u ve Hüseyin’i yakından tanıyan, yüz çizgilerine, ifadelerine, bakışlarına şahitlik eden sevgili Mete Ertekin’in yardımlarıyla gerçekleştirdim. Onun müdahalesi heykelime ses oldu. Ben de bu satırlara ses olarak kızıma en güzel miraslardan birini bırakıyorum. Direnmeyi, adanmayı, onurla yaşamayı bu kitapta bulacaksınız. Okuru bol olsun.

Ekin Erman

Ek bilgi

Boyutlar13,5 × 21 cm
KategoriEdebiyat
YazarAslı Esma Karaca
Sayfa Sayısı88
Yıl2022
ISBN978-625-7537-68-1

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0