3 AL 2 ÖDE!

 111,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Tarihi Tüketmek
Kategoriler: , Etiketler:

Tarihi Tüketmek

Kategoriler: , Etiketler:

Uzun yıllar tarih; çivi yazılı tabletlerde, el yazmalarında, mezar taşlarında veya sikkelerde var oldu. Şimdilerde müzeler, sosyal mecralar, bilgisayar oyunları ve TV dizileri tarihsel imge ve nesnelerde dolu.

Nasıl oldu da bütün bir geçmişin hikâyesi olan tarih; bu denli yaygın, harcanabilir ve erişilebilir hâle büründü?  Jerome de Groot, popüler çağda tarihin tüketim unsuru olarak seyrini bütün detaylarıyla inceliyor.

Tarihi Tüketmek, geleneksel tarih yazımından farklı biçimde kaleme alınmış bir tarih anlatısı. Yazar, tarihi anlamlandırmaya çalışırken teknolojik gelişmeleri, çağdaş kültür varlıklarını ve toplum davranışlarını dikkate alıyor. Onun çalışması, gelecekteki tarih çalışmalarına emsal olacak türden.

Bu kitabı bitirdikten sonra aklınızdaki sorulara yanıt bulamayabilirsiniz. Fakat mutlaka konu üzerine düşünecek, daha çok merak edecek ve okumaya devam etmeyi isteyeceksiniz.

"Bugün Birleşik Krallık'ta tarih ve popüler kültür arasındaki ilişkiyi ciddi bir şekilde ele alan, bunu ilgi çekici, düşünceli ve erişilebilir bir şekilde yapan tek kitap..."

Catherine Fletcher, Sheffield Üniversitesi, Birleşik Krallık

Ek bilgi

Ağırlık0,370 kg
Boyutlar13,5 × 21 cm
KategoriTarih
YazarJerome de Groot
ÇevirenFatma Büşra Helvacıoğlu
Sayfa Sayısı472
Yıl2022
ISBN978-625-7537-09-4

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0