3 AL 2 ÖDE!

 66,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Kategoriler: , Etiketler:

Alternatif Eğitim 8: Alternatif Eğitim Sempozyumu

Sekizinci sayımız 18-19 Mayıs 2018 tarihinde Barış Manço Kültür Merkezinde (Kadıköy, İstanbul) Alternatif Eğitim Sempozyumun’da sunulan bildiriler ve atölye içeriklerinden oluşmaktadır.

Kategoriler: , Etiketler:

18-19 Mayıs 2018 tarihinde Barış Manço Kültür Merkezinde (Kadıköy, İstanbul) Alternatif Eğitim Sempozyumu’nun ilkini gerçekleştirdik. Daha önce benzer çeşitli çalışmalar olmuştu, lakin biz on kuruluş ve yüksek katılımlı düzenleme ekibinin gönüllü olarak böyle bir organizasyon gerçekleştirmesi ile başlayan faaliyetimizi kast ederek ilk diyoruz. İki günlük program boyunca, bir yandan paneller bir yandan da atölyeler devam etti. Panellerde eğitim, sanat, zorunlu eğitim, sivil toplum çalışmaları ve detaylı bir şekilde alternatif okullarının özellikleri ele alındı. Soru-cevap kısmıyla da tartışmaya sunuldu. Atölyelerde ise alanına hâkim birçok arkadaşımız yoğun katılımın olduğu çalışmalar gerçekleştirdiler.

Sempozyumda pek çok sunuş ve atölye yapıldı; bunlardan bir kısmına dergimizin bu sayısında dosya konusu olarak yer veriyoruz.

Eğitime dair çareyi alternatif eğitimde arayanlar olarak sayımız azımsanmayacak ölçüde. O zaman direnmeye, eleştirmeye, emek vermeye ve paylaşmaya devam etmeliyiz. Paylaşanların sadece bir kısmını dergide muhafaza ettik, sanata, eğitime ve dönüşüme dair düşündürtmesi dileğiyle.

İyi okumalar.

Ek bilgi

Boyutlar21,5 × 15 × 2 cm
KategoriAlternatif Eğitim Dergisi, Eğitim

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0