3 AL 2 ÖDE!

 141,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Demokratik Okullar
Kategoriler: ,

Demokratik Okullar

Kategoriler: ,

Artık heyecanını kaybetmiş bir eğitim sistemimiz var. Yapılan bir çalışmaya göre öğrencilerin %98’i derslerde sıkılıyor. Öğretmenler öğretme motivasyonlarını kaybediyor. Liseyi bitirinceye kadar saatlerce İngilizce dersine giren öğrenciler, bir tek cümle kuramaz durumdalar.

Mevcut sistem sürdürülebilir değil. O hâlde hep beraber arayış içinde olmalıyız. Demokratik Okullar böyle bakınca bize fikir verebilir. İlham almak için fırsat sunabilir.

Demokratik eğitimin başlıca amaçlarından biri: Öğrencinin, hedeflerinin farkına varması için araçlar edinmesine yardımcı olmaktır. Her çocuk, kendisi için kıymetli olan bilgiyi edinme yollarını bulmaya çalışır. Okul ve öğretmen bu noktada onun en büyük destekçisidir. Bu sayede öğrenme, pasif yapılan bir iş hâlinden çıkıp, öğrencinin aktif olduğu bir konuma yükselir.

Dünyadaki ilk demokratik okulun kurucusu ve müdürü Yaacov Hecht, kendi deneyimlerinden hareketle demokratik eğitimden anladıklarını özgürce paylaşıyor. Kendisi de bir zamanlar öğrenme güçlüğü çeken yazar, yıllar sonra birbirinden farklı öğrencilerin kendilerini bulmalarına yardımcı olmak için Hadera Demokratik Okulunu inşa ediyor.

Demokratik Okullar yalnızca bir okulun bir çocuğun hayatına ne denli tesir edebileceğini anlatmıyor. Aynı zamanda bir çocuğun bir okula neler katabileceğini de gösteriyor.

Ek bilgi

Ağırlık0,280 kg
Boyutlar13,5 × 21 cm
KategoriEğitim
YazarYaacov Hecht
ÇevirenEda Askeri
Sayfa Sayısı280
Yıl2022
ISBN978-625-7537-32-2

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0