3 AL 2 ÖDE!

Orijinal fiyat: ₺ 274,00.Şu andaki fiyat: ₺ 205,50.

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Kategoriler: , , Etiketler:

Döngüsel Ekonomi ve Moda Endüstrisi

Kategoriler: , , Etiketler:

Döngüsel ekonomi, tüketime dikkat çeken, atıkları sıfırlayan, varlıkların yaşam hakkını koruyan ve sürdürülebilirlik kavramı ile iç içe geçmiş alternatif ve yepyeni bir ekonomik yaklaşımdır.

Bu ilgi alanları döngüsel ekonominin ister istemez hızlı modaya odaklanmasını ve onu kökten eleştirmesini sağlar.

Hızlı moda endüstrisinde tüketicilerin istekleri, sürekli ve hızla değişen trendleri yakalamak, zamanın gerisinde kalmamaktır. Endüstri, devamlı yenilenen koleksiyonlar ve moda unsurları ile aşırı ve gereksiz tüketimi teşvik eder. Bedenleri nesneleştirir ve bireyleri yabancılaştırır. Diğer yandan, üretim sürecinde kullanılan su, kimyasal boya, enerji, hayvansal ürünler ve ormanlar dikkate alındığında çevresel etkisinin inanılmaz derecede büyük olduğu görülür.

Döngüsel ekonominin ilkeleri, bu devasa sorunlara yeni bir bakış açısı getirmektedir.

Moda endüstrisinin döngüsel ekonomik modele uyum sağlaması için tasarımdan materyale, dağıtımdan tüketime birçok başlıkta dönüşüm geçirmesi gereklidir. Döngüsel sistemin getireceği bu dönüşüm, tüm paydaşların işbirliğini gerektiren ve uzun vadede sürdürülebilir ve yavaş bir moda anlayışının oluşmasına katkıda bulunabilir.

Bu kitap, politika yapıcılar, moda endüstrisi emekçileri, çevre, ekoloji ve ekonomi konuları ile ilgilenen akademisyen, araştırmacı, öğrenciler ve genel okur kitlesi için temel bir kaynak niteliğindedir.

Ek bilgi

Boyutlar13.5x21 cm
KategoriEkoloji
YazarBaşak Turan İçke
Sayfa Sayısı224
Yıl2024
ISBN978-625-6813-50-2

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0