3 AL 2 ÖDE!

 93,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Mission Cheese
Kategoriler: , ,

İki Bilge Su Aygırı

Kategoriler: , ,

Huberto ve Marcelo, bir muz ağacının gölgesinde oturup birbirlerine ve çevresindeki diğer hayvanlara hayata dair, günlük yaşamdan pek çok sorular sorup yorum yaparlar. Birbirleriyle fikir alışverişi yapıp, hayatın olağan akışında gerçekleşen olayları gözlemlerler.

Günlük yaşamda ortaya çıkan çatışmaları, şiir yazarken uygulanan kompozisyon yöntemlerini, yazın ne kadar geniş olduğunu, güneşin nasıl battığını, sağanağın ne kadar süre yağdığını, penguenler nasıl sayıldığı gibi nice birbirinden ilginç ve çocukların da merak ettiği pek çok soruyu sorup cevaplandırırlar.

Ünlü Sloven yazar Peter Svetina, farklı günlük durumları yakalar ve insanlaştırılmış kahramanlar arasındaki diyalogları mizahla gizler ve sorgulatır. Doğadaki sahnelerin eğlenceli ve minimal çizildiği bu eser, iki bilge su aygırı gözünden tüm meraklı çocuklara hitap ediyor.

P4C, öğrenme ve öğretmeye dayalı bu yaklaşım kapsamındaki kitap; çocukların düşünme ve iletişime geçme kabiliyetlerini geliştirir, sorulan sorularla birlikte çocuklar akıl yürütme becerilerini kullanır, felsefi ve imgesel düzlemde düşünürler.

Çocuklar için muazzam bir düşünce kitabı olan İki Bilge Su Aygırı, onlara felsefi düşünme deneyimi yaşatır ve bu deneyimden hareketle de öğrenirler.

Ek bilgi

Ağırlık80 gr.
Boyutlar16,5x23,5 cm
KategoriÇocuk
YazarPeter Svetina
ResimleyenFrancisco Tomsich
Sayfa Sayısı96
Yıl2023
ISBN978-625-8309-68-3

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0