3 AL 2 ÖDE!

Orijinal fiyat: ₺ 178,00.Şu andaki fiyat: ₺ 133,50.

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Kategoriler: , , Etiketler:

Kim Benimle Şiir Oynar?

Kategoriler: , , Etiketler:

“...Yıldızlar ıslık çalarsa,

yağmur yağar,

şimşek çakar,

güneş kaçar.”

Sıcacık şiirler her gün bakıp da göremediklerimizi fark ettiriyor. Hayal kurmaya, sözcüklerle oyun oynamaya, araştırıp öğrenmeye, yeni şeyler keşfetmeye davet ediyor. “Kim Benimle Şiir Oynar?” oyuncu bir yaklaşımla Türkçe’nin inceliklerini kavramayı kolaylaştırırken kitapla ilişki kuran herkesi kendi merkezinden başlayarak edebiyattan bilime, bilimden sanata yaratıcı ve keyifli bir keşif yolculuğuna çıkartıyor.

                                                           Psikolojik Danışman Dr. Ezgi DENİZEL GÜVEN

Sevgili Meftun Kocakaya, “Kim Benimle Şiir Oynar?” kitabıyla harika bir çalışma ortaya koymuş. Eğitimci olmasının verdiği birikimle, çocukların merak duygusunu harekete geçirecek minik şiirlere yer verdiği kitabında doğadan, canlıların dünyasından, çevresel nesnelerden pek çok öğeyi konuşturmuş. Tüm bunları da sembollerin ötesinde çocukların araştırarak, düşünerek, hayal dünyalarını kullanarak keşfedecekleri müthiş bir hikâyeler bütününe dönüştürmüş. Bir kelebeğin şiirini okurken, onun sadece gördüğümüz bir kelebek olmadığını, muhteşem çeşitliliğini, bir tırtıldan nasıl bir kelebeğe dönüştüğünü çocukların zengin hayal güçlerini ve meraklarını ateşleyecek şekilde ifade edebilmiş.

Birçok yazar, kitap yazmanın ne kadar zor olduğunu söyler, özellikle çocuk kitabı yazmak ayrı bir hüner işidir ve aslında büyük özen gerektirir. Üstelik bu kitabı çocukların dilinden

şiirlerle donatmak gerçekten ciddi bir birikimle mümkün olabilir. Kitabın bence dikkate değer bir diğer özelliği ebeveynlerin bu kitabı çocuklarına okurken, kendilerini de işin içine katarak çok eğlenceli oyunlara dönüştürebilecek olmasıdır. Hem eğlendiren, hem düşündüren hem de öğreten bu harika kitabı için Meftun öğretmenimi kutluyorum.

                                                                                    Psikolog Dr. Serap DUYGULU

Çocukların, eğlenme, merak etme-soru sorma, araştırma, hayal kurma ihtiyaçlarını, sanatın sihirli ögelerini kullanarak karşılayan; şiiri sevdirip düşünerek, yazarak, çizerek çocukların kitapları daha çok sevmesini sağlayacak ve anne babaların çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilecekleri özel bir kitap.

                                                                                 Uzman Pedagog Belgin TEMUR

Ek bilgi

Boyutlar16,5x24 cm
KategoriFide (Çocuk)
YazarMeftun Kocakaya Bayır
ResimleyenSevil Keleş
Sayfa Sayısı104
Yıl2024
ISBN978-625-6813-58-8

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0