3 AL 2 ÖDE!

 103,50

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı: Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler
Kategoriler: , Etiketler:

Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı: Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler

Dr. Yakup Ayaydın’ın editörlüğünde hazırlanan “Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler”, 21. Yüzyılda çocukların becerilerini dijitalleştirme yolunda eğitimcilere önemli ipuçları veriyor. Birbirinden değerli eğitimcinin katkı sunduğu bu kitap, kısa filmden teknoloji destekli zihin haritalarına, sanal gerçeklikten sosyal medya okuryazarlığına değin çağımızın önemli kavram ve araçlarını eğitim süreçlerine entegre etmeyi amaçlıyor. Böylece kitabı okuyan eğitimcinin uzaktan eğitime alternatifler oluşturmasına yardımcı oluyor.

Kategoriler: , Etiketler:

Dünyayı sarsan pandeminin neden olduğu zorlu koşullarda eğitimde teknoloji ve dijitalleşmenin değeri bir kez daha ortaya çıktı. COVID-19 felaketi hem okullarımızın hem de öğretmenlerimizin dijital okuryazarlığının ne kadar gelişkin olduğunu sorgulamamıza yol açtı. Uzaktan eğitim “yeni normalimiz” haline geldi. Elbette eğitimin her alanının hızla geliştiği bir dönemde çocukların bilişsel zekâsını geliştirmeye odaklanan sosyal bilimlerin bu vaziyete kayıtsız kalması beklenemez.

Dr. Yakup Ayaydın’ın editörlüğünde hazırlanan “Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler” isimli bu kitap, 21. Yüzyılda çocukların becerilerini dijitalleştirme yolunda eğitimcilere önemli ipuçları veriyor. Birbirinden değerli eğitimcinin katkı sunduğu bu kitap, kısa filmden teknoloji destekli zihin haritalarına, sanal gerçeklikten sosyal medya okuryazarlığına değin çağımızın önemli kavram ve araçlarını eğitim süreçlerine entegre etmeyi amaçlıyor. Böylece kitabı okuyan eğitimcinin uzaktan eğitime alternatifler oluşturmasına yardımcı oluyor.

Yazılarıyla Katkıda Bulunanlar: Selçuk Hünerli, Sevda Küçük, Özcan Erkan Akgün, Gonca Kızılkaya Cumaoğlu, Alpay Aksin, Sezer Köse Biber, Veysel Coşkun, Duygu Mutlu Bayraktar, Fidan Bayraktutan, Turgay Atasoy.

Ek bilgi

Ağırlık0,278 kg
Boyutlar13,5 × 21,0 cm
KategoriEğitim
EditörYakup Ayaydın
Sayfa Sayısı216
Yıl2020
ISBN978-605-7764-42-3

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0