3 AL 2 ÖDE!

 126,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Mission Cheese
Kategoriler: , , Etiketler:

Yeşilin Gücü: Eko-Parti Almanya’yı Nasıl Değiştirecek?

Kategoriler: , , Etiketler:

Ulrich Schulte, bu kitabında Alman Yeşiller Partisi’ni anlatıyor. Nereden kalkıp nereye geldiler? Schulte, bu amaçla onlarca yıl, yüzlerce görüşme yaptı, sayısız parti toplantısına katıldı, bütün liderlerle birebir görüştü ve onların çalışmalarında bulundu. Böylece sadece işin görünen yüzünü değil, arka planını da gözlemleme ve yazma şansı elde etti.

Bu kitap Yeşillere övgü kitabı değil. Yıllar içinde değişen politikalar aktarılıp eleştiriliyor, partinin merkeze kayması değerlendiriliyor. Ayrıca Yeşiller dışından, örneğin Friday For Future gibi kuruluşlardan aktivistlerin eleştirel görüşleri aktarılıyor.

Sadece Almanya’da değil, kurulduğu her ülkede, yıldan yıla büyüyen ve oylarını artıran Yeşiller nasıl bir politika izliyor, oyları arttıkça merkeze mi kayıyor, gelecek için bir umut mu yoksa bir hayal kırıklığı mı?

Ulrich Schulte, Yeşilin Gücü’nde bir gazeteci ustalığı ve eleştirel bakma yeteneğiyle bize mükemmel bir resim sunuyor. Sonuç sadece Yeşiller için değil, bütün partiler için öğretici ve anlamlı. Çünkü çıkarılacak dersler geleceğin politikasını belirliyor, bugünü değil…

 

Ek bilgi

Ağırlık180 gr.
Boyutlar13,5x21 cm
KategoriYeşil Politika
YazarUlrich Schulte
ÇevirenGözde Türker
Sayfa Sayısı224
Yıl2023
ISBN978-625-8309-75-1

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0