İndirim!

 21,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Başka Bir Teknoloji Mümkün
Kategoriler:

Başka Bir Teknoloji Mümkün

Alternatif Teknoloji Hareketi, Avrupa’da ilk sözlerini söylediğinde, şaşkınlık ve inkarla karşılandı. Kıtanın çeşitli köşelerine dağılmış dar bir çevre, ana akım teknolojinin ürettiği tehlikeleri anlatıyordu. Şaşkınlık ve inkar yerini sağduyuya bıraktığında, hareketin yaptığı eleştirilerinin süreç içinde ne kadar yerinde olduğu ortaya çıktı…

Kategoriler:

Alternatif Teknoloji Hareketi, Avrupa'da ilk sözlerini söylediğinde, şaşkınlık ve inkarla karşılandı. Kıtanın çeşitli köşelerine dağılmış dar bir çevre, ana akım teknolojinin ürettiği tehlikeleri anlatıyordu. Şaşkınlık ve inkar yerini sağduyuya bıraktığında, hareketin yaptığı eleştirilerinin süreç içinde ne kadar yerinde olduğu ortaya çıktı.

Türkiyemiz pek çok konuda çağın gerisinde kalsa da, iş teknolojiye geldiğinde durum değişiyor. Genel eğilim teknolojinin bütün sorunlarımızı çözeceğine dair bir inanç oluyor. Peki bu doğru mu?

Tayfun Özkaya editörlüğünde, A'dan Z'ye teknoloji kavramı ve günlük hayattaki çeşitli kullanımlarımız üzerine düşünceleriyle öne çıkan yazarlar, meseleye eleştirel ve bir o kadar da yapıcı ve yaratıcı önerilerle yaklaşıyorlar.

Katkı veren yazarlar;
Adrian Smith, Baha Kuban, Beno Kuryel, Duygu Kaşdoğan, Jean Robert, Philip J. Vergragt, Özlem Özgöbek, Tayfun Özkaya

Ek bilgi

Ağırlık 0.168 kg
Boyutlar 13.5 × 21 cm
Kategori Ekoloji
Editör Tayfun Özkaya
Sayfa Sayısı 198
Yıl 2019
İlk Baskı Yılı 2015
ISBN 978-605-5895-61-7

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Başka Bir Teknoloji Mümkün” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz Boş