3 AL 2 ÖDE!

 69,00

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Gölgedeki Yüzler
Kategoriler: ,

Gölgedeki Yüzler

Kategoriler: ,

Temalı öykülerin yazarı Neşe Koçak, edebiyatta ilkleri denemeyi sürdürüyor. Uygunsuzlar kitabında alışılmadık biçimde delilik temasına odaklanan yazar, yeni öykü kitabında heykeltıraş kimliğini ve plastik sanatlar alanındaki kariyerini de kullanarak ünlü sanatçıların dünyasına uzanıyor.

Yazar, Gölgedeki Yüzler adını verdiği ikinci öykü kitabında, sanat tarihine geçmiş bir düzine ressam, heykeltıraş ve müzisyenin hayatından dramatik kesitleri, sanatçıların eserlerinden birini merkeze alarak öyküleştiriyor.

Çaykovski'nin Fındıkkıran Operası, Rodin'in Öpüş heykeli, Mihri Müşfik'in Otoportresi, Van Gogh'un Tutuklular Çemberi gibi seçtiği on iki eserden yola çıkarak görüntünün ardında yatan büyülü gerçekliği arıyor, bu arayışın sonunda heyecan ve merak uyandıran kurgular geliştiriyor.

 Uygunsuzlar adlı ilk öykü kitabı büyük beğeni toplayan Neşe Koçak; bu kitabındaki öykülerde psikoloji, estetik, felsefe ve sanatı harmanlayarak karakter yaratma ve kurgulamadaki başarısını kanıtlıyor. Böylece öykü dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Ek bilgi

Ağırlık0,120 kg
Boyutlar13,5 × 21 cm
KategoriEdebiyat
YazarNeşe Koçak
Sayfa Sayısı104
Yıl2021
ISBN978-625-7537-19-3

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0