3 AL 2 ÖDE!

 139,50

Favorilerime Ekle
Favorilerime Ekle
Mission Cheese
Kategoriler: ,

Konsensüs

Kategoriler: ,

Konsensüs son yıllarda büyük ilgi görüyor. Giderek daha fazla grup, karar almak için konsensüsü kullanıyor ve avantajlarına ilişkin farkındalık ana akım bilince sızıyor.
Konsensüs, yaratıcı ve dinamik bir şekilde anlaşmaya varmanın en sağlam yoludur: Bir maddeye oy vermek ve grubun çoğunluğunun yoluna devam etmesini sağlamak yerine, konsensüs, herkesin aktif olarak desteklediği çözümlerin bulunmasına sağlar. Tüm kararlar, herkesin rızası ve katkısıyla alınır. Böylece bütün görüşlerin, fikirlerin ve endişelerin dikkate alınmasını sağlar.
Bu el kitabında, işbirliğine dayalı karar vermenin ruhunu ve felsefesini açıklamakla birlikte bir konsensüs sürecinin nasıl faydalı olacağına dair pratik bilgiler sağlıyoruz. Yaygın görülen durumlara bakıp, grubunuzun karara giden yolu kolaylaştırması için kullanabileceği beceri ve araçları açıklıyoruz. Sizin ve grubunuzun karşılaşabileceği bazı zorluklar ve sorunlar hakkında bilgiler ekleyip ve bunlarla nasıl başa çıkılacağına dair bazı öneriler sunuyoruz.
Kitabın ikinci bölümü ise tamamen teorik tartışmalara ayrıldı. Özgür ve eşit bir toplum inşa etmek istiyorsak, bunu evde oturarak ya da sosyal medyada söylenerek yapamayız. Bu yeni toplumu inşa etmenin yolu şimdiden konsensüs metotlarını kullanarak hem bireysel hem de kurumsal olarak hazırlanmaktır.
İster konsensüse yeni başlamış olun, ister deneyimli; konsensüsün, karar vermenin en iyi yolu olduğunu düşünün ya da işe yaraması için mücadele edin: Bu kitap tam size göre.

Ek bilgi

KategoriEkoloji
YazarSeeds for Change Kooperatifi
Yıl2022
ISBN978-625-7537-21-6

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0